Erko R2 - Škoda 110 R v moderním podání

  • Datum: 9. 12. 2013
  • Autor: Honza Matoušek
  • Kategorie: Novinky
  • 2 komentářů
Erko R2 - Škoda 110 R v moderním podání

Dodnes patří kupé Škoda 110 R k nejobdivovanějším modelům celé historie mladoboleslavské automobilky. Od doby, kdy z továren okřídleného šípu vyjelo poslední kupé však uplynula už pěkná řádka let a těm, kterým 110 R nebo obecně nějaké české kupé chybí svitla malá jiskřička naděje.

Český designér Petr Novague, vlastním jménem Petr Novák, navrhnul kupé, kterému stylově říká Erko a které z většiny vychází z komponentů koncernu Volkswagen. Podle plánů by nové Erko mělo stát na základech Audi R8 a v momentálním stádiu vývoje je kupé údajně připraveno na malosériovou výrobu.

Design odkazuje nejen na 110 R, ale i na její slavnou závodní sestřičku 130 RS, která posbírala za svůj život nejeden vavřín. Podobně jako u originálu, ani zde nechybí elegantně se svažující linie střechy či kulaté přední a hranaté zadní světlomety. Interiér pak využívá komponentů, známé třeba ze Seatů nebo i dnešních Škodovek. 

Případný zájemce si však musí připravit pořádnou sumu peněz. Už Audi R8 není žádnou levnou záležitostí a napasovat na techniku německého supersportu individuálně vyráběnou karosérii... Každopádně musíme v redakci tento nápad kvitovat se všemi palci, které máme, zvednutými nahoru. Kéž by se povedlo postavit alespoň jeden kus...

Zdroj: novague.com

reklama

Příbuzné články

Komentáře

12:15 5.2.2017
:

Minimálně jeden existuje

22:07 9.12.2013
PAVEL:

to by byl teda hnus

Napsat komentář

3 * 3 =

reklama