Omyly automobilizmu - Citroën 2CV

  • Datum: 25. 4. 2014
  • Autor: Redakce
  • Kategorie: Videoseriál
  • 1 komentářů
Omyly automobilizmu - Citroën 2CV

Přinášíme Vám nový videoseriál na našem webu. Nese název Omyly automobilizmu. Každý díl je věnován vozu, který z různých příčin nepotkáváme na silnicích každý den. U prvního dílu se podívejte na legendární "kachnu" Citroën 2CV.

Citroën 2CV

Zapomeňte na Charleston z konce výroby, tady jde hlavně o první kachny s jedním světlem a vlnitým plechem místo karoserie a s astronomickým výkonem 7 kW. 2CV zkrátka musela dospět, aby se stala tak populární a nakonec i oblíbená a dobře prodávaná.

Výroba - 1948 - 1990

Motor 375 ccm, plochý dvouválec

Max. rychlost 63 km/h

3,2 milionu vyrobených kusů

Autor: Milan Fládr

Foto:straightspeed.wordpress.com

reklama

Příbuzné články

Komentáře

10:23 31.12.2016
Lančár:

2cv nebyl omyl, ale geniálně jednoduché a použitelné auto. Omyl automobilky byl jen v tom, že Kachna se dá donekonečna podomácku udržovat v bezvadném chodu. Nemá filtr pevných částic, vstřikování, katalyzátor se sondou lambda, vzdouvací čidla, vyhřívaný volant, sledování mrtvého úhlu a jiné zbytečnosti. Pravdou je, že novější modely 2cv už obsahuji elektroniku - diodový můstek v alternátoru! Ale, které jiné auto má 3 el. pojistky? Hmotnost jen 580 kg. Rám má vlastnosti čelní deformační zóny. Finskými pojišťovnami je Kachna prohlášena za nejbezpečnější auto. U nás Kachnu opravdu nepotkáváme každý den, k nám totiž se hromadně nedovážela, zato ve filmech z doby Funese a Belmonda je všude. Ten, kdo ji zařadil mezi "omyly" je automobilový debil. Takovému pisálkovi by měli zakázat se o autech vyjadřovat. Co má však dělat, aby se prosadil odborněji?

Napsat komentář

3 * 3 =

reklama