Porsche 911 Carrera - Z kartičky až do garáže

  • Datum: 1. 2. 2015
  • Autor: Martin Tolar
  • Kategorie: Story
  • 0 komentářů
Porsche 911 Carrera - Z kartičky až do garáže

Hráli jsme to v dětství všichni, vezmete kvarteto s auty a pak se trumfujete hodnotami, jako je výkon, rychlost nebo objem motoru. Kdo má víc, vyhrává soupořovo kartičku. Ani Wade Devers z Massachusetts nebyl výjimkou, jednou takhle vyhrál kartičku s bílým Porsche 911 RS na červených kolech Fuchs a nápisem Carrera na spodní hraně dveří. A Wade měl rázem nový sen místo Lamborghini Countach.

Dnes, o 39 let později má Wade přítele Darina, který se zabývá renovací a prodejem klasických aut. Jednou, po odsledování pořadu Wheeler Dealers, mu zavolal, aby se pro něj pokusil sehnat typ 944, který v tom díle zrovna účinkoval. Pro méně známé typy 914, 928 a 944 měl totiž Wade vždy slabost. Jenže namísto nabídky 944 mu od Darina přišla MMS s textem:"nepotřebuješ 944, ale tohle!" a fotkou černé 911 Carrera generace 930 s obřím zadním spoilerem. Dodnes Wade nemůže uvěřit tomu, že mu tenhle vůz stojí v garáži.

To auto je totiž jeho dětský sen a současně vůz, do kterého se zamilovával po celý svůj život. Na svou svatbu si odmítl pronajmout limuzínu a radši sebe i svou ženu odvezl v Carreře, ačkoliv tehdy šlo jen o červenou půjčenou od kamaráda. Tehdy jí řekl, že by takové auto jednou chtěl. A ona souhlasila. Navíc typ 911 je úžasný protože nemůže jen tak stát v garáži jako sběratelský kus. Musí jezdit. Sebemenší důvod je úžasnou příležitostí se projet! Došlo mléko, nebo chleba? Nebo máte chuť na bonbon? Tak naskočte do svého Porsche a uhánějte do obchodu. Dokud na silnicích neleží sníh, je Wadeovo Porsche neustále v pohybu. Přece nebude hrát golf jako jeho přátelé, když má tak skvělý vůz.

Stará Porsche 911 jsou prostě zrozena k řízení, vše v nich cííte, vše v nich slyšíte. Dokonce i voní jako čistá esence řízení. Oblíbenou cestu Wade opakuje každý rok. Se synem jezdí na okruh Limerock Race Park v Connecticutu na historický festival. Už sama cesta vede po úžasných zatáčkovitých silnicích, které jsou pro Carreru jako stvořené. A když se blíží na místo bývá techné ráno přehlušeno řevem starých závodních aut. Z toho vám jde mráz po zádech.

Zdroj: Petrolicious

reklama

Příbuzné články

Komentáře

Napsat komentář

3 * 3 =

reklama